Βρίσκεστε εδώ:Αρχική>>Λήμνος>>Το πρόγραμμα του 2ου Διεθνούς Φεστιβάλ Ταινιών Ντοκιμαντέρ που περνά από τη Λήμνο

the roots web banners 06

Το πρόγραμμα του 2ου Διεθνούς Φεστιβάλ Ταινιών Ντοκιμαντέρ που περνά από τη Λήμνο
19.09.2014 | 18:16

Το πρόγραμμα του 2ου Διεθνούς Φεστιβάλ Ταινιών Ντοκιμαντέρ που περνά από τη Λήμνο

Συντάκτης/Συντάκτρια: 
Κατηγορία: Λήμνος

Το Διεθνές Φεστιβάλ Ταινιών ντοκιμαντέρ Aegean Docs 2, ξεκινά με στόχο να ενσαρκώσει ένα είδος λόγου καταγραφής της σημερινής πραγματικότητας. 

Το Aegean Docs 2014, θυμίζουμε ότι θα διεξαχθεί 20-28 Σεπτεμβρίου με παράλληλες εκδηλώσεις σε νησιά του Αιγαίου, μεταξύ των οποίων και της Λήμνου.

Οι προβολές θα πραγματοποιούνται στο Δημοτικό Θέατρο Μαρούλα, σε μια μεγάλη γιορτή  πολιτισμού και διασκέδασης με πολυβραβευμένα κινηματογραφικά έργα ποιότητας, εντελώς δωρεάν για το κοινό.

Το πρόγραμμα του φεστιβάλ οργανώνεται με θεματικές ενότητες, για την ελληνική ιστορία, το ναζιστικό φαινόμενο, τα ανθρώπινα δικαιώματα, το περιβάλλον και την οικολογία αλλά και  τον έρωτα, το σεξ, το γάμο και το φλέρτ,  το χιούμορ και τη μελαγχολία, το χορό, τη μουσική και το θέατρο, τα πάθη και τα χόμπι με τις μοτοσικλέτες, το ποδήλατο και τα  skirts και τα όνειρα των νέων που συνθλίβονται στην εποχή μας.

Στο website www.aegeandocs.gr μπορείτε να δείτε παρουσιάσεις όλων των ταινιών του προγράμματος.

Update: Παρακάτω θα δείτε το αναλυτικό ανανεωμένο πρόγραμμα το οποίο διαμορφώνεται ως εξής:

 

  ΔΕΥΤΕΡΑ 22/9 ΤΡΙΤΗ 23/9 ΤΕΤΑΡΤΗ 24/9 ΠΕΜΠΤΗ 25/9 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26/9 ΣΑΒΒΑΤΟ 27/9 ΚΥΡΙΑΚΗ 28/9 ΔΕΥΤΕΡΑ 29/9
19.00-19.30
I WILL MARRY THE WHOLE VILLAGE(57')
Zeljko Mirkovic-Σερβία
112 WEDDINGS (95')
Doug Block - Αμερική

STEISY (23')
Ε. Χατζηχαραλάμπους  - Ελλάδα
ΠΕΘΑΙΝΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ(73')
 Νίκος Μεγγρέλης  - Ελλάδα
VIRTUOS VIRTUEL (8')
Thomas Stellmach - Γερμανία
    THE WOMEN & THE PASSENGER (45')
Valentina Macpherson - Χιλή
19.30-20.00         BOLES (12')
Špela Čadež  - Σλοβενία
  19.30
THE ARMSTRONG LIE (124')
Alex Gibney -  Πορτογαλία
 
20.00-20.30 20.05
LOVE & ENGENEERING (8O')
Tonislav Hristov  -  Φινλανδία
  20.00
ECOPOLIS - CHINA(56')
Anna-Karin Gronroos  - Φινλανδια
20.30
GAZA CALLING(64')
Nahed Awwad-Παλαιστίνη

20.00
MY WORLD
(9546 km)
(4')
Sergio Locatelli-Ισπανία
    19.55
INSAN KENT - CITY OF PEOPLE (101')
Nazlı Bayram-Τουρκία

20.30-21.00   20.45
Η ΘΗΛΕΙΑ (12')
Βασίλης Λουλές  - Ελλάδα

21.00
ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΥ
κ. ΤΖΙΟΒΑΝΙ
(6')
Συλλογική - Ελλάδα
  20.15
BUCAREST - MEMORY
LOST
(80')
Albert Solé - Ισπανία 
     
21.00-21.30   21.00
ΣΤΟΡΓΗ ΣΤΟ ΛΑΟ (91')
Βασίλης Δούβλης   - Ελλάδα
21.15
ΟΙ ΑΘΑΝΑΤΟΙ ΣΤΟ ΝΟΤΙΟΤΕΡΟ ΑΚΡΟ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ (75’) -  Νikos Labot -Ελλάδα

         
21.30-22.00
21.25
CHOOSE TO FIGHT (50')
Itay Livne -  Ισραήλ
    21.45
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΧΑΡΤΑΕΤΟΙ (63')
Δ. Παπαδόπουλος - Ελλάδα
      ΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ (15΄)
Ε.Ταρασίδης- Ελλάδα

 

 

Ακολουθήστε το limnosfm100.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις.
Μοιραστείτε το